I helgen samlades ca 40 personer från föreningen på Bosön för att diskutera föreningens framtid tillsammans.

Senast 2016 arrangerade vi ett liknande tillfälle. Då på Herrängens Gård och denna gång samlades vi på Bosön, Riksidrottsförbundets utvecklingscentrum. Styrelsen ville bjuda in alla som ville att delta i diskussioner om hur föreningens verksamhet ska utvecklas framöver.

Ca 40 personer tog tillfället i akt. Ledare, volontärer, engagerade i våra kommittéer och även spelare deltog. Det blev många givande diskussioner och inspel kring hur verksamheten fungerar idag och vad som kan bli bättre.

Styrelsen tackar alla som deltog och är oerhört glada för det engagemang som finns i föreningen gällande vår framtid. Tack till RF/SISU för stödet som möjliggjorde dagen.

Framgång genom gemenskap ❤️